До мене звернулись організатори цікавого івенту з проханням донести до громадськості. З радістю це роблю, бо цікава подія.

З 16 по 21 травня на базі практик "Гарт" (озеро Світязь) Східноєвропейського національного університету буде проводитись Школа з обчислювальної біології та нейроінформатики. Реєстрація здійснюєтся на сайті Школи: http://lutskeeg.wix.com/cbns16.

Робоча мова школи - англійська. Орієнтовна кількість учасників - 35 осіб.
Процес навчання буде представлений 3 сесіями на день:

1) Ранкова сесія - теоретична частина (лекція).

2) Денна сесія - практична частина

3) Вечірня сесія - лекції та дискусії.

Тривалість кожної сесії становитиме 2 години.

Теми: Сучасні методи обчислювальної біології. Основи мови R.
Теорія інформації, її застосування до біологічних проблем. Застосування методів теорії інформації до біологічних проблем в мові R.
Основи теорії ігор - 1. Застосування теорії ігор до біологічних проблем в мові R - 1.
Основи теорії ігор - 2. Застосування теорії ігор до біологічних проблем в мові R - 2.
Марківські модели. Застосування марківських моделей до біологчних проблем в мові R.

Налітай!
Педагогіка (принаймні сучасна німецька) базується на трьох китах: виховання, освіта і соціалізація і маневрує між двома скелями становлення особистості: автономізація і вбудування всуспільство. )
Поки ріжеться плазмідка, опублікую-но я запрошення. Значить так, узгоджено місце і час лекції у Львові.

А саме - 19го березня «Арена Львів», вул. Стрийська, 199, 1 поверх в 11:00 розкажу про ГМО, що знаю. Подробиці тут

Чого не буде.

Не буде про роги, копита і ласти у нащадків і не буде простого махання рукою: тю, всі ми ГМО, чого його боятись.

Що буде.

Буде вдумлива бесіда як дорослий з дорослим. Я вважаю, що навіть ті міфи і страхи, що існують про ГМО - це продукт певної інтелектуальної роботи. Просто загальну картину треба розширити і доповнити, дати нову інформацію для міркування.
До зустрічі у Львові.
Любі друзі,

трапилось чудо і мене запросили розказати про ГМО у Львові. Це буде орієнтовно 19 березня, час і місце буде додатково вказане. Маю невелику проблему. Я поняття не маю про аудиторію і взагалі б, що саме могло б бути цікаве пересічному українцеві. Аудиторію будем ще досліджувати. Але поки що у мене невелике питання. Я підготувала приблизну схему трьох можливих лекцій з різним рівнем. Не були б ви ласкаві глянути і сказати, що особисто вам було б цікаво. Можна просто вказати пункти (лекція 1, п. 3), а можна розгорнуто. Або додати від себе те, що я упустила, але це насправді було б цікаво. )
Є чотири речі, які мене більше всього вражають в світі. Насправді цей список безкінечний, але ці чотири, коли я про них думаю, у мене трапляється таке саторі.

Read more... )
__________________________________________________

Есть четыре вещи, которые меня больше всего поражают в мире. На самом деле этот список бесконечен, но эти четыре, когда я о них думаю, у меня случается такое сатори.

Read more... )
. Це такий майже офіційний текст, може яким депутатам треба, або журналістам. Майже нічого нового там нема. Що зробила група депутатів. Зробили вони насправді не дуже багато, але ефективноRead more... )
Я трохи оговталась і накатала про законопроект
Read more... )
Прочитала новий законопроект " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони використання генетично модифікованих організмів."

Українці, слухайте сюди. У кого ще залишились шини?
Вийшла стаття міністра аграрної політики та продовольства Україна Олексія Павленко "Україна без ГМО – не модифікований вибір вітчизняного агросектору".

Зараз буде трохи цікаво, бо я підтримаю Олексія Павленко.Read more... )
__________________________________________________________
Вышла статья министра аграрной политики и продовольствия Украины Алексея Павленко "Украина без ГМО - немодифицированной выбор отечественного агросектора".

Сейчас будет немного интересно, потому что я поддержу Алексея Павленко.
Read more... )
В Nature цікава стаття: міжкультурне дослідження, коли діти починають грати чесно і справедливо. Робота цікава сама по собі елегантною простотою і спостереженням, природа якого до кінця не зрозуміла, але дає можливість поміркувати.

Дослідники зробили простий пристрій: Read more... )
Дочитала книжку поляка про Волинь, багато думаю.

В минулому сторіччі саме Волинь була мабуть найстрашнішим і нейнебезпечнішим місцем життя на Землі. Те, що відбувається зараз на Сході України - це дитячі забавки в пісочниці в порівнянні з битвою тиранозаврів. Сто років тому протягом майже пів-сторіччя на Західних корднах сучасної України летіло клоччя. )
Собирается [livejournal.com profile] taki_net из Москвы в Дойчлянд и спрашивает, каких гостинцев мне хочется. Говорю: не вози ты мне золотой и серебряной парчи, ни чёрных соболей сибирских, ни венца самоцветного, ни тувалета хрустального, ни аленького цветочка, которого бы не было краше на белом свете, а привези мне книжку Аси Казанцевой "Кто бы мог подумать!".

Выгуляла настоящего [livejournal.com profile] taki_netа по прусскому городу и тепер у меня Асина "Кто бы мог подумать!" есть. Возьму и прочитаю.
В последний раз.

Я сейчас читаю книгу. На польском. Я вовсе не владею этим языком. Мне просто интересно, что в ней написано. Я понимаю 95% текста и я дочитаю эту книгу до конца. Это очень сложная книга - воспоминания поляка, который родился в Украине на Волыни и жил там до второй мировой войны. Мне очень важно знать, что он хотел мне сказать.

Поскольку я меряю всех читателей по себе, то считаю, что любой образованный человек может освоить как минимум два языка. Это его обогатит. Если человек освоил два языка, он будет с уважением относиться к любому третьему и четвертому. По умолчанию, я исхожу из того, что все читатели этого блога такие.

Если грамотный человек, вместо того, чтобы попробовать прочитать и понять текст, начинает требовать языкового удобства для него лично, значит я не написала того, что может его потенциально заинтересовать.

Поэтому меня стоит расфрендить и не тратить времени на этот блог.

Предыдущее последнее слово на эту тему было здесь.
В засобах масової інформації вибухнула бомбочка - споживання червоного і процесованого м'яса викликає рак. Дехто перелякався, дехто погортав статистику і збагнув, що не викликає рак, а підвищує ризик і є шанс, що пронесе.

Декілька фактів.

1. Можливий лінк між споживанням деяких типів м'яса і виникненням деяких типів раку (а саме рак кишківника) намацали вже давно. Вперше просту кореляцію спостерігали в 1975 році, тобто вже 40 років тому.

2. Звісно, простою кореляцією наразі нікого не переконаєш, тому цей лінк вивчали довго і нудно всі наступні 40 років.

3. В одних країнах така кореляція спостерігалась, в інших ні. Наприклад, в Північній Америці, Європі і Новій Зеландії кореляція вища, а в Китаї і Індії - нижча. Або в Японії вид колоректального раку був рідким, а з 1975 року за 20 років частота подвоїлась, в Південній Кореї також з середини 90 років спостерігається спалах захворювання.

4. На цей тип раку частіше хворіють м'ясники, причому споживають вони цього м'яса не більше, ніж звичайні люди.

5. Наразі однозначного фактору, що спричиняє захворювання не виділено. Є декілька гіпотез, що базуються на двох припущеннях: 50 на 50.

- цей фактор є в м'ясі;
- цей фактор НЕ в м'ясі.

6. Як може бути фактор НЕ в м'ясі? Наприклад, кишечна флора, споживаючи залишки напівперевареного продукту, метаболізує його якось так, що утворюється канцерогенний побічний продукт. Така версія доволі поширена серед деяких науковців.

7. Щодо фактору в самом м'ясі: це можуть бути
- поліциклічні вуглеводні, які відомі канцерогени і утворюються, наприклад, під час грилювання.
- гетероциклічні ароматичні аміни. які канцерогени ;
- N-нітрозаміни. які також канцерогени;
- формування цитотоксичних альдегідів при пероксидації ліпідів.

Кожну версію докладно проробляють науковці досі і кожна група переконана, що це саме воно. Втім, мета-аналізи літератури демонструють, що жодна з них не пояснює лінк повністю.

8. І є ще версія Гаральда цур Гаузена, того самого Нобелівського лауреата 2008 року, який відкрив папіломовіруси, що спричиняють рак шийки матки. Він вважає, що це все також віруси.
-це пояснює, чому м'ясники хворіють частіше.
-це пояснює, чому не всі види м'яса підвищують ризик раку кишківника.
-це пояснює, чому не у всіх країнах прослідковується лінк між раком і споживанням червоного м'яса.

Шукаються віруси, які можуть витримати високу температуру, можуть заражати як тваринні, так і людські клітини, але в людських клітинах не розмножуються, а перепрограмовують їх в ракові. В той час, поки інші науковці не розділяють його теорію, він за останні пару років виділив з крові корів і з молочних продуктів в супермаркеті 24 абсолютно нових віруси, які активуються в людських клітинах. Хоч роль вірусів поки що не доведена, цур Гаузен все ж радить утриматись від карпаччо і сирих стейків.
Як я і обіцяла, буде про кіно, тобто про два фільма. Один я примусово переглянула в автобусі "Німеччина-Львів" аж двічі, а на інший був культпохід в кінотеатр. Цікаво те, що обидва фільми абсолютно про те саме, з такими ж однаковісінькими персонажами і режисерскими "знахідками". Тільки один виробництва Росії і називається "Сільський вчитель" на 8 серій, а інший - німецького виробництва і називається "Fack ju Göhte", поки що лише 2 серії. Втім, хоч канва дуже подібна, акценти місцями розставлено у відповідність до розповсюджених кліше, що панують у двох дискурсах так, що на виході у нас получається "два мира-два шапиро".
Read more... )
_______________________________________________________________

Как я и обещала, будет о кино, то есть о двух фильмах. Один я принудительно пересмотрела в автобусе "Германия-Львов" аж дважды, а на другой был культпоход в кинотеатр. Примечательно, что оба фильма абсолютно о том же, с такими же одинаковыми персонажами и режиссерскимы "находками". Только один производства России и называется "Сельский учитель" на 8 серий, а другой - немецкого производства и называется "Fack ju Göhte", пока только 2 серии. Впрочем, хоть канва очень похожа, акценты расставлены в соответствии с распространенными клише, царящиеми в двух дискурсах так, что на выходе у нас получается "два мира-два Шапиро".

Read more... )

eBiology

Oct. 20th, 2015 02:44 pm
progenes: (Default)
Частина 4. Фінальна.

Отже, короткий зміст попередніх серій. Спочатку ми зазирнули в геном, потім подивились, яка з нього зчитується інформація на першому етапі синтезу РНК, потім вразились різноманіттю білків, що синтезуються на РНК.

Що ж роблять цібілки? )
Поки у мене дійдуть руки дописати метаболоміку - рекламна пауза.

Українська вікіпедія проводить European Science Photo Competition 2015.

Українська частина конкурсу проходитиме у жовтні 2015 року. Нагородження переможців відбуватиметься у Всесвітній день науки, 10 листопада 2015 року. Місце нагородження ще з'ясовується, проте відомо, що воно буде в Києві.

Отже, до кінця жовтня є час. У кого є натхнення, а також наукові фотографії, ще можна позмагатись.

Я тим часом поїду на захист нашого докторанта, щойно доробили йому докторську шапку і прикрасили лабораторним обладнанням і кущами ячменю.

eBiology

Oct. 15th, 2015 03:49 pm
progenes: (Default)
Частина 3.

В попередніх серіях ми пробіглись галопом по ДНК і РНК. На черзі - білОчки )

eBiology

Oct. 13th, 2015 03:08 pm
progenes: (Default)
Частина 2.

Ми зупинились на тому, що геноми складені до купи, там знайдені відповідні гени та, можливо, інші фічі, геноми складаються в бази даних. Як це все тепер виглядає для простогокористувача? )

eBiology

Oct. 12th, 2015 02:35 pm
progenes: (Default)
Про біоінформатику від біолога для інформатиків на пальцях. Для тих, хто не встиг за польотом думки наIT Arena )

Profile

progenes: (Default)
progenes

July 2017

S M T W T F S
      1
2 345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Syndicate

RSS Atom

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 22nd, 2017 10:18 pm
Powered by Dreamwidth Studios